czwartek, 14 kwietnia 2016

Czyszczenie ekspresu kolbowego

Podczas odkamieniania pozbywamy się kamienia, który osadza się na obwodach, podzespołach ekspresu. Aby tego dokonać musimy użyć środków czyszczących. Dla ułatwienia korzystania z ekspresu kolbowego – wymagającego kawy mielonej – możesz korzystać ze specjalnych saszetek z odmierzoną gramaturą kawy, w sam raz na jedno zaparzenie. Dzięki temu unikasz konieczności każdorazowego czyszczenia urządzenia, ponieważ po prostu wyjmujesz saszetkę i wyrzucasz ją. Kolbę zapinamy do grupy, włączamy parzenie kawy, odczekujemy sekund i wyłączamy.


Jak prawidłowo wyczyścić ekspres kolbowy z zanieczyszczeń.

Produktu używam do okresowego czyszczenia ekspresu kolbowego Rancilio Silvia. Otwór pudełka jest hermetycznie zabezpieczone folią, którą trzeba usunąć po otwarciu nakrętki, co chroni proszek przed wilgocią podczas składowania. Spełnia w pełni swoje zadanie i dobrze czyści grupę kawową. Im mniej zanieczyszczeń zalega w takim urządzeniu, tym lepiej smakuje nasza kawa. Czyszczenie ekspresu do kawy to kwestia bardzo ważna.


Regularne czyszczenie ekspresu pozwala nam jednocześnie dłużej utrzymać taki sprzęt w dobrym stanie, usprawnia też jego pracę. Im więcej zanieczyszczeń, im grubsza warstwa osadów – tym większe. Automatyczne czyszczenie ekspresu do kawy.


Nie należy mylić tej funkcji z codzienną higieną aparatu.

Czyści ona cały jego system i wystarczy, jeśli jest wykonywana tylko co jakiś czas. Aparat informuje, ze należy uruchomić funkcję automatycznego czyszczenia. Równie istotną kwestią jest czyszczenie dozownika – wlewu do kawy. Nieodpowiednia higiena tej części automatycznego ekspresu może przyczynić się nie tylko do niewłaściwego smaku kawy, lecz również uszkodzić urządzenie.


Dozownik może się zapchać, przez co utrudnione będzie nalewanie napoju do filiżanki. Dziś postanowiliśmy pomóc Wam w przeprowadzeniu jednej z procedur konserwacji ekspresu do kawy – odkamieniania. Ekspresy, tak jak i inne urządzenia, funkcjonują najlepiej (w tym wypadku – służą dłużej i przygotowują smaczną kawę), jeśli się o nie odpowiednio dba. Korzystając z popularnych obecnie ekspresów ciśnieniowych, codziennie po przygotowaniu kawy przetrzyjmy urządzenie, umyjmy tackę odciekową i pojemnik na wodę pod ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, a także opróżnijmy pojemnik z fusami, umyjmy go i wytrzyjmy do sucha.


Aby uzyskać efekt jak w kawiarni, w przypadku ekspresu kolbowego decydujące jest ciśnienie ok barów. W wyniku zaparzania pod ciśnieniem na espresso i Caffè Crema tworzy się charakterystyczna pianka. Przygotowanie kawy w ekspresie kolbowym.


Dobre rzeczy wymagają czasu. To najprostsza i zarazem najszybsza metoda na wyczyszczenie ekspresu. Wystarczy zastosować się do kilku kroków. Wsyp łyżeczki kwasku cytrynowego do pojemnika z wodą.


Uruchom ekspres i zaparz kawę. Powtórz proces parę razy, a następnie umyj pojemnik wodą. Gotowa kawa mielona do ekspresu kolbowego.


Oczywiście możesz kupić gotową kawę mieloną w sklepie.

Przyspieszy to proces parzenia i pozwoli zapomnieć o młynku do mielenia. Gotowa, zmielona mieszanka nie gwarantuje jednak tak dobrego i głębokiego aromatu. Istnieje również szansa, że dana kompozycja może nie nadawać się do ekspresu.


W innym przypadku może nie zadziałać, a nawet uszkodzić aparat! Preparaty do odkamieniania ekspresu do kawy należy dobierać ostrożnie. Jeśli nie wiemy jaki sposób wybrać, skorzystajmy z rady sprzedawcy.


Podczas użytkowania ekspresu w środku odkładają się bru osa resztki fusów oraz kamień. Odkamienianie ekspresu do kawy - octem. Kawa zaczyna powoli tracić smak, a urządzenie prędzej czy później odmawia posłuszeństwa. Ekspres można czyścić zarówno przez zastosowanie specjalnych środków w rodzaju tabletek i proszków, jak i domowymi sposobami.


Cotygodniowe czyszczenie: Wyjmij blok zaparzający z ekspresu i opłucz go pod bieżącą, letnią wodą. Podstawą jest regularne czyszczenie ekspresu (zwłaszcza układu mlecznego), a także okresowe odkamienianie oraz wymiana wkładu filtrującego wodę. Systematyczna konserwacja jest wymagana dla właściwego funkcjonowania maszyny oraz przedłużenia jej żywotności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty