czwartek, 27 grudnia 2018

Sokowirówka z wyciskarką

Zarówno wyciskarka, jak i sokowirówka poradzi sobie z twardymi warzywami i owocami, takimi jak marchew czy jabłka. Ale jeśli zamierzasz przygotowywać soki z zielonych warzyw liściastych (szpinak, jarmuż, mlecz, natka pietruszki) lub drobnych owoców jagodowych, najlepiej wybierz wyciskarkę. Sokowirówka nie poradzi sobie z tym zbyt dobrze.


Jeśli jednak chcesz przygotowywać sok z drobnych owoców, np. Soki z wyciskarki zawierają więcej błonnika pokarmowego niż te z sokowirówki. Dlaczego błonnik jest tak ważny w naszej diecie?

Ma właściwości probiotyczne, spowalnia wchłanianie węglowodanów oraz zapobiega nagłym wzrostom cukru we krwi. W internecie można spotkać się z nazwą sokowirówka wolnoobrotowa. Wyciskarka czy sokowirówka? Nie jest to poprawne określenie wyciskarki do soku i może wprowadzać w błąd.


Warto pić sok z wyciskarki, bo sokowirówka to przestarzała technologia. Niszczy enzymy, fitosubstancje i większość witamin. Sok z wyciskarek dzięki innowacyjnej technologii ma nieporównywalnie więcej wartości odżywczych niż sok z sokowirówek.


Sok wyciśnięty za pomocą wyciskarki będzie naturalnie mętny i będzie zawierać miąższ.

Niektóre z nich umożliwiają wyciśnięcie soku z warzyw liściowych (np. szpinaku, pietruszki) czy ziół. Z każdego wyciskania otrzymamy wartościowy napój, który będzie naturalnym źródłem witamin i minerałów. Proces wyciskania soku opiera się w niej na rozgniataniu owoców i warzyw, a nie na. Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.


Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Zanim zabierzemy się za wyciskanie soków z owoców i warzyw, warto poznać kilka zasad dotyczących zarówno kupowania owoców i warzyw, jak też ich przygotowania do wyciśnięcia. Sok taki jest klarowny, ale natleniony i trzeba wypić go od razu po przyrządzeniu. Nie zawiera też takiej ilości składników odżywczych, jak sok z wyciskarki.


Inne plusy wyciskarki do soków. Co ważne, praca wyciskarki jest bardzo cicha, zwłaszcza w porównaniu z sokowirówką, różnica jest wyraźna. Podobnie w przypadku zużycia energii, które wyciskarka ma niewielkie (1– 200W). Na uwagę zasługuje także prostsza budowa i łatwiejsze mycie (w przypadku większości modeli). Na rynku jest wiele urządzeń za pomocą których wycisnąć możemy sok z warzyw, owoców a także nasion, liści czy ziół.


Najpopularniejsze są sokowirówki ręczne, sokowirówki oraz wyciskarki. Poniżej przedstawiliśmy główne wady i zalety wyciskarek i sokowirówek. Zachowuje też dłuższą trwałość, gdyż jednolity sok z sokowirówki szybko się rozwarstwia.

Takie rozwiązanie szczególnie docenią osoby, które zwracają uwagę na zawartość składników odżywczych lub nie mają czasu na regularne przygotowywanie soków (napój z wyciskarki można trzymać nawet dwie doby w lodówce). Zastanów się także, czy sokowirówka, to urządzenie dla Ciebie – tzn. Warto rozważyć zakup wyciskarki do soków zamiast sokowirówki, która do niektórych owoców po prostu bardziej się nadaje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty