wtorek, 23 stycznia 2018

Co zrobic gdy pralka nie wypompowuje wody

Niewypompowanie wody przez pralkę – najpopularniejsze przyczyny. Większość pralek ma funkcję „zatrzymania płukania” oznaczonej symbolem miski z wodą. Uruchomienie tej funkcji powoduje, niewypompowanie wody przez pralkę – trzeba zatem wybrać opcję ręczne wirowanie albo wylewanie wody.


Jeżeli pralka nadal nie odwirowuje, sprawcą może okazać się pompa wody. Zablokowana pompa oraz zanieczyszczony filtr, bardzo często odpowiadają za to, że urządzenie nie wypompowuje wody. Sprawdź także, co zrobić, gdy pralka nie pobiera wody.


Co zrobić, gdy pralka nie wypompowuje wody? Zaczynając od wężyka odprowadzającego wodę- sprawdźmy, czy nie jest zagięty, a także, czy wewnątrz woda jest w stanie swobodnie płynąć. Odkręcając wąż odpływowy, róbmy to w pobliżu wiadra, miednicy lub wanny. Nieprawidłowe „decyzje” hydrostatu powodują nieustanne odprowadzanie wody z bębna. Jak postępować, gdy pralka nie wypompowuje wody?


Wiemy już, co może być przyczyną, gdy pralka nie pobiera wody lub nie działa. Jednak co robić, jeśli zauważymy, że urządzenie nie wypompowuje wody? Może to nasza nieuwaga?


Należy zacząć od skontrolowania panelu. Większość modeli dostępnych obecnie pralek posiada funkcję „zatrzymanie płukania”. Jeżeli ją uruchomimy, urządzenie nie wyleje wody.


W pierwszej kolejności warto więc sprawdzić, czy przez pomyłkę nie wcisnęliśmy guzika. Aby odwirować pranie, trzeba włączyć funkcję samego wirowania lub wylewania wody. Inną przyczyną tego, że pralka nie odwirowuje wody, może być blokada w pompie odpływowej.


Pompa bywa też nazywana wężem odpływowym. Zatkany może być też odpływ w pralce. Pralka nie odwirowuje wody, co zrobić? Włączyliśmy pranie i po zakończeniu okazało się, że jest całkowicie mokre.


Do tego ta woda, która została w środku, szybko zaczyna śmierdzieć. Co mogę z tym zrobić? Dzieje się tak, ponieważ pralki mają zabezpieczenia uniemożliwiające wirowanie, gdy w bębnie pozostaje zbyt dużo wody. Do naprawy przystępujemy najpierw lokalizując filtr pompy wody. Zawsze będzie on gdzieś na dole pralki, pod bębnem.


Na chłopski rozum wirowanie i wylewanie wody sie nie warunkują, ale w tym przypadku tak jest. Może ma to zwiazek, że to jeden program podczas którego: wiruje, płuka i wylewa wode. Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania domu bez sprawnej pralki. Przeprowadziliśmy się na nową stancję i mamy problem.


Niestety zdarza się, że ten sprzęt przestaje prawidłowo działać. Często pojawiający się problem polega na tym, że pralka nie pobiera wody. Gdy zmywarka nie pobiera wody, masz do wyboru dwa wyjścia – możesz zadzwonić po hydraulika lub uporać się z tym problemem samemu. Zmywarki nie są skomplikowanymi urządzeniami i najczęściej występujące usterki usuniesz samodzielnie. Problem może się pojawić tuż po zakupie nowego sprzętu lub w trakcie dłuższego użytkowania.


Obecnie trudno wyobrazić sobie powrót na stałe do prania ręcznego, ale wystarczy, że pralka odmówi posłuszeństwa, a możemy zostać zmuszeni do chwilowego radzenia sobie w nietypowy dla nas sposób. Jeśli pralka nie wiruje, a wąż nie jest zatkany, układ odpływowy może być niedrożny. Wtedy należy użyć wężyka i dzięki niemu wypuścić wodę z pralki. W przypadku, gdy nie mamy wężyka, wodę z bębna można wylać np.


Po usunięciu wody, należy. Na początku należy opróżnić zmywarkę z wody przy użyciu małego naczynia czy łyżki wazowej. Co robić, kiedy pralka nie pobiera wody? Mamy nadzieję, że już wiecie, jak uporać się z nadmiarem wody.


Ale jak poradzić sobie, jeśli pralka jej w ogóle nie pobiera? Woda doprowadzana jest do pralki przewodem łączącym zwykły hydrauliczny zawór z elektrozaworem pralki. Przyczyna może być banalnie prosta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty